P3.91 Indoor Rental LED Screen Stock In The U.S.A Front Service Video Wall
제품 세부정보
| 상품 이름: | 실내 임대료 LED 스크린 | 화소 피치: | P3.9 |
|---|---|---|---|
| 모듈 크기: | 250x250mm, 250x500mm | 실제 화면 크기: | 500 x 500 x 80mm/500 x 1000년 x 80mm |
| 내각 물자: | 알루미늄을 주조하기 | 내각 무게: | 7 / 13 kg/pc |
| 모듈 디자인: | 예 | 갱신 속도: | >1,920 Hz |
| 대비율: | 5000:1 | 밝기: | 900-1,200 알 |
| 평균 일률 소비: | < 350="" W=""> | 최대. 전력 소비: | < 780="" W=""> |
| 강조하다 |
P3.91 실내 임대는 Screen,250x250mm 실내 임대 LED 디스플레이를 보내게 한 Screen,250x250mm 실내 임대를 이끌었습니다 |
||
제품 설명
P3.91 Indoor Rental LED Screen Stock in the U.S.A Front Service Video Wall for Mobile Event
Indoor Rental LED Screen
Rental LED display literally means the LED display for rental market. It is also called led display rental or led display for hire. Literally speaking, it should include all the LED displays which are rentable such as permanent installation LED billboard display for advertising, mobile LED display trailer for live broadcasting and even perimeter banner LED video display etc...
Front Service Video Wall Features
Slim and Light Weight Cabinet Design
Die cast aluminum cabinet, perfect splicing without gaps. Weight only 8kg, easy to handle. Fast locking makes assembly and disassembly extremely easy. High-quality plugs ensure reliability.
Back Service Module For Quick and Easy Maintenance
Rear control box uses snap-in design, maintenance and installation is more efficient and convenient.
Absolute 4K HD Display Visual Effects
High contrast 4000:1 and ultra-high-definition perfect picture quality, bring you absolute visual enjoyment.
easily attract attention, greatly enhance the value of advertising.
Quick Setup and Disassebmly
Unique brake lock design, the upper and lower cabinet connection can be completed in only one second, use the method to watch the video below.
Adjustable Angle Lock
The cabinet can be arc-shaped connected, with its own angle adjustment device, can achieve concave and convex 10 degrees of adjustment to meet the different arc connection requirements.
Stage LED Screens Parameters
| BIR-II-3 | |
| Physical Pitch(mm) | 3.91mm |
| Pixel Configuration | SMD2121 |
| Pixel Density | 65,536 pixels/sqm |
| Module Dimensions (W × H) (mm) | 250x250 |
| Panel Dimensions (mm) | 500x500x80/500x1000x80 |
| No. of Modules Per Panel (W × H) | 2x2/2x4 |
| Physical Resolution of Module (W x H) | 84x84 |
| Physical Resolution of Panel (W x H) | 168x168/168x336 |
| Panel Material | Die-casting Aluminum |
| Single Cabinet Weight | 8/14 kg / panel |
| Gray Scale | 16 bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 4,000:1 |
| Average Power Consumption | 400W/m2 |
| Max Power Consumption | 800 W / ㎡ |
| Operating Temp/Humidity | -10°-60℃/10%-60% |
| Storage Temp/Humidity | -30°-60℃/10%-60% |
| Refresh Rate | >1,920 Hz |
| Brightness | ≥1,200nits |
| Horizontal Viewing Angle | 160° |
| Vertical Viewing Angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100,000 Hrs |
Mobile LED Displays Applications

- Music Concert
- Wedding Party
- Conference and Meeting rooms
- High-end entertainment establishments
- Auto shows, product launches and expos
- Airports and Train stations
- Billboards and ads
Advantages of Rental LED Display

Unsurpassed Color Uniformity
● Unique color calibration process
● Deep black levels, contrast ratio 4000:1
Fast Installation and Easy Maintenance
● Truss hanging and ground support both available
● Cable-less between modules
● Front and rear access
● Fast lock tools free installation
Superior Electrical Features
● Dural signal backup port
● UI LCD monitoring display indicates the status
Slim, Light Weight and Quiet
● 500mmx1000mm cabinet can be curvilinear
● 80mm thickness, 7 KG per cabinet
● Fanless design
Inventory in the U.S.A

About Bako Vision

- Over 10 Years Experience on LED Display Screen Manufacturing in China.
- 3 Years High Quality Warranty Provided.
- Global Quality Standard with CE, EMC, ROHS, ETL, UL, FCC, ISO9001 Certificated.
- Overseas Customer in 120+ Countries in The World.
- Full Capable to Provide the Tailor Work of OEM, ODM.
FAQ:
Q1. Are you trading company or manufacturer?
A: We are a professional led screen manufacturer.
Q2. What is your terms of payment?
A: T/T or Western Union 30% as deposit, and 70% before delivery. Will show you the Professional Quality Control Photos before you pay the balance. Then you could see everything by your eyes before the shipment.
Q3. How about your delivery time?
A: Generally, sample needs 3-5 days, mass production time needs 1-2 weeks for order quantity more than.
Q4. How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
A: We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-5 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Q5. Do you offer guarantee for the products?
A: Yes, we offer 2-5 years warranty for your products.
Q6: How do you make our business long-term and good relationship?
A:1. We keep good quality and competitive price to ensure our customers benefit ;
2. We respect every customer as our friend and we sincerely do business and make friends with them, no matter where they come from.
Q7: How can I get technology support?
A:1. We could give you the free training in our factory, which include system use, system maintenance and equipment protection ect.
2. We could teach you by remotely if anything not clear.
제품 하이라이트
P3.91 Indoor Rental LED Screen Stock in the U.S.A Front Service Video Wall for Mobile Event Indoor Rental LED Screen Rental LED display literally means the LED display for rental market. It is also called led display rental or led display for hire. Literally speaking, it should include all the LED ...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.