야외고 휘도 모바일 트레일러 주도하는 트럭은 승강 기능으로 디스플레이합니다
제품 세부정보
| 상품 이름: | 모바일 주도하는 화면 | 물리적 피치: | 3mm, 4.81mm, 5mm, 6.67mm, 8mm, 10mm |
|---|---|---|---|
| 모듈 크기: | 320*160mm/320*320mm | 내각 물자: | 강철/알루미늄 |
| 실제 화면 크기: | 주문 제작됩니다 | LED: | Nationstar/Kinglight |
| Maintenace 방법: | 정면/후방 | 밝기: | 5,000 알 - 7,500 알 |
| 갱신 속도: | 1920Hz/2880Hz/3840Hz | 시야 각도: | 160' /140' |
| IP 등급 (정면/후방): | IP65/IP54 | 평균 일률 소비: | 90/360 W/m2 |
| 최대. 전력 소비: | 230/900 W/m2 | 대비율: | 2000:1 |
| 수명: | 100,000 시간 | 보증: | 2-5 년 |
| HS는 코드화됩니다: | 8528591090 | ||
| 강조하다 |
고 휘도 LED 트럭 Display,5000 알 LED 트럭 디스플레이,모바일 디지털 주도하는 빌보드 광고 트럭 |
||
제품 설명
Outdoor High Brightness Mobile Trailer LED Truck Display Screen with Lifting Function
BOF Series (BOF-F.pdf/BOF-B.pdf)
Trailer LED Screens
| Specification | |
|---|---|
| Pixel Pitch(mm): | 3 / 4.81 / 5 / 6.67 / 8 / 10 |
| Brightness(nits): | 5,000 - 7,500 nits |
| Refresh Rate(Hz): | 1920 / 2880 / 3840 Hz |
| Key Point: | Most common outdoor LED billboard |
1. Competitive prie: 12,000usd per unit.
2. Moving ads available in every corner of city.
3. Easy operation, only 1 person can handle all staff.
4. High brightness, refresh pictures available.
Trailer LED Billboard Features
- SMD 3in1 Technology, wide view angle 160°/140°.
- Waterproof with IP65, suitable for every condition.
- Energy-saving.
- High brightness up to 8000nits, visible from every direction even face to direct sunshine.
- Good heat dissipation with 4pcs fans in each cabinet.
- Large TV set, providing movable advertising/broadcasting live for your event.

Outdoor LED Display Parameters
| BOF-B-8 | |
| Physical Pitch | 8 mm |
| Pixel Configuration | SMD 3535 |
| Pixel Density | 15,625 pixels/m² |
| Module Dimensions (W × H) (mm) | 320 × 160 |
| Panel Dimensions (mm) | 960 × 960 × 150 |
| NO .of Modules Per Panel (W × H) | 3 × 6 |
| Physical Resolution of Module (W × H) | 40 × 20 |
| Physical Resolution of Panel (W × H) | 120 × 120 |
| Panel Material | Steel / Aluminum |
| Weight(m²) | 65/45 |
| Processing | 16 bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 2,000 : 1 |
| Average Power Consumption | 360 W/m² |
| Max Power Consumption | 900 W/ m² |
| Brightness | ≥6500 nits |
| Refresh Rate | >1,920 Hz |
| Horizontal Viewing Angle | 160° |
| Vertical Viewing angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100, 000 Hrs |
| Servicing | Rear |
| IP Rating | IP 65 |
| Operating Temp/Humidity | -20℃-50℃ / 10%-90% |
| Storage Temp/Humidity | -20℃-50℃ / 10%-90% |
| Scan Method | 1/4 Scan |
Digital LED Panel Advantages
1. Lower temperature, generally is 10-16 ℃ lower than convertional screens.

2. Uniform heat, constant color temperature, ensuring uniformity of the entire screen, no distortion of the image effect.

3. Natural heat dissipation does not require air conditioning/fans, zero noise when the screen works.

4. Lower power consumption, energy-efficient IC, reduce circuit losses, 70% energy saving.
5. Both front and rear service are available, easy and fast operation.
Trailer LED Applications

- Advertising & Entertainment.
- Equipment Status Display.
- Public Message.
- Traffic Information.
- Bulletin Board.
About Bako Vision

- Over 10 Years Experience on LED Display Screen Manufacturing in China.
- 3 Years High Quality Warranty Provided.
- Global Quality Standard with CE, EMC, ROHS, ETL, UL, FCC, ISO9001 Certificated.
- Overseas Customer in 120+ Countries in The World.
- Full Capable to Provide the Tailor Work of OEM, ODM.
Our services
Pre-producing
- Get complete requirements of clients.
- To do a thorough analysis.
- Offer a most reasonable and scientific solution.
- Customized design.
In producing
- Producing progress updating for clients.
- Particular installation CAD and design diagram for clients.
After service
- 2 years free maintenance.
- 7 days a week, 24 hours a day for 5 years on-line service for any technical support for any customers.
- Free training for customers in factory.
- Arrange engineer go to your place to support installation.
제품 하이라이트
Outdoor High Brightness Mobile Trailer LED Truck Display Screen with Lifting Function BOF Series (BOF-F.pdf/BOF-B.pdf) Trailer LED Screens Specification Pixel Pitch(mm): 3 / 4.81 / 5 / 6.67 / 8 / 10 Brightness(nits): 5,000 - 7,500 nits Refresh Rate(Hz): 1920 / 2880 / 3840 Hz Key Point: Most common ...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.