이동하기 쉬운 6000 NIT P6은 태양 전지판으로 화면 야외 주도하는 트레일러 트럭 디스플레이를 주도했습니다
제품 세부정보
| LED 단위 크기: | 320x160mm | LED: | Nationstar |
|---|---|---|---|
| 전원 공급기: | Meanwell | 구동기 집적회로: | ICN2038S |
| 주도하는 타입: | SMD2727 | ||
| 강조하다 |
P6 모바일 LED Screen,6000nits 모바일 LED Screen,6000 알 야외 주도하는 트레일러 |
||
제품 설명
6000 Nits P6 Mobile LED Screen Outdoor Led Trailer Truck Display With Solar Panel
6000nits P6 outdoor led trailer truck display with solar panel
P6 outdoor led trailer truck display Features:
1. Competitive prie: 12,000usd per unit;
2. Moving ads available in every corner of city;
3. Easy operation, only 1 person can handle all staff
4. High brightness, refresh pictures available;
P6 outdoor led trailer truck display Specs
| BOF-F-6 | |
| Physical Pitch | 6.67 mm |
| Pixel Configuration | SMD 2727 |
| Pixel Density | 22,500 pixels/m² |
| Module Dimensions (W × H) (mm) | 320 × 320 |
| Panel Dimensions (mm) | 1280 × 960 × 150 |
| NO .of Modules Per Panel (W × H) | 4 × 3 |
| Physical Resolution of Module (W × H) | 48 × 48 |
| Physical Resolution of Panel (W × H) | 192 × 144 |
| Panel Material | Steel / Aluminum |
| Weight(m²) | 65/45 |
| Processing | 16 bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 2,000 : 1 |
| Average Power Consumption | 360 W/m² |
| Max Power Consumption | 900 W/ m² |
| Average Power After Energy Saving | 90 W/ m² |
| Max Power After Energy Saving | 230 W/ m² |
| Refresh Rate | >1,920 Hz |
| Brightness | ≥6500 nits |
| Vertical Viewing Angle | 160° |
| Horizontal Viewing angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100, 000 Hrs |
| Servicing | Rear |
| IP Rating | IP 65 |
| Operating Temp/Humidity | -20℃-50℃ / 10%-90% |
| Storage Temp/Humidity | -20℃-50℃ / 10%-90% |
| Scan Method | 1/10 Scan |
FAQ
Q1: Why choose us:
A1.1: Company Info: the team of bakovision have been in LED industry for almost 10 years, focusing on the led display, and have completed more than 2000 projects home and aboard,
thus we are fully experienced to provide led display solutions.bakovisiont are focusing and professional!
A1.2: R&D Team: bakovision have the R&D team with more than 8 years’ experience, and launch new products according to the customers ‘needs every year or even each quarter.
A1.3: Products: there are indoor and outdoor fixed led display screen, indoor and outdoor rental led display, creative led display such as advertising led poster, soft led display and led curtain mesh,
they are widely used for shopping mall, stage, events, conference room, church etc. meeting the demands of message display and delivery.
A1.4: Manufacturing: bakovision have strict QC control and manufacturing management process, which enable our products high quality and stable working performance.
A1.5:Service: bakovision have specialized technicians before and after sales. And strong marketing team to offer you the solutions 7/24 anytime.
Q2: What’s your payment term? How long it takes to delivery?
A3: T/T and L/C, 30% deposit in advance, and balance 70% before shipment.
Q3: What is the control system?
A3: We use Nova and Linsn control system.
Q4: How can you ensure your led display product quality?
A4: the team of bakovision have been enrolled in led display industry for almost 10 years, and professional R&D team and skilled QC team with standard process to assure quality products.

제품 하이라이트
6000 Nits P6 Mobile LED Screen Outdoor Led Trailer Truck Display With Solar Panel 6000nits P6 outdoor led trailer truck display with solar panel P6 outdoor led trailer truck display Features: 1. Competitive prie: 12,000usd per unit; 2. Moving ads available in every corner of city; 3. Easy operation, ...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.