Energy Saving P10 Billboard LED Video Display Digital Advertising Boards
제품 세부정보
| 물리적 피치: | 10 밀리미터 | Pannel 물자: | 강철/알루미늄 |
|---|---|---|---|
| 서비스: | 정면/후방 | 시야 각도: | 160' /140' |
| 갱신 속도: | >1920Hz | 대비율: | 2000:1 |
| 밝기: | >6500nits | IP 등급 (정면/후방): | IP65/IP54 |
| 강조하다 |
P10 Billboard LED Video Display,P10 Digital Advertising Boards,IP65 IP54 Digital Advertising Boards |
||
제품 설명
P10 Nationstar Lamp Outdoor Fixed Energy Saving Billboard LED Video Display LED Digital Sign Board LED Wall
Energy Saving LED Billboard Quick Details:
1, Pixel Pitch: 10mm
2, SMD LEDs, Wide viewing angle: 160°/ 140°.
3, Digital Process: 16bits.
4, Standard cabinet size: Customized, cabinet weight:55kg/Sqm.
5, Warranty: 2years.
6, Recommended minimum viewing distance: 10m.
Energy Saving LED Billboard Description:
Bako Vision outdoor led digital billboards pixel include 4.81mm, 6.67mm,8mm, 10mm, within these pixels, 8mm/10mm are the most hot-selling and highest cost-effective series.
Energy Saving LED Billboard Application:
Bako Vision outdoor led electronic billboards are widely installed on poles, single pole-mounted, dual pole-mounted, or tri-pole mounted, doing advertisement or broadcasting for airport, bus station, railway, government, school, shopping mall, public places, advertising media and so on.
Energy Saving LED Billboard Features:
1, High IP Rating IP65, good waterproof and dust resistance, suitable for every condition.
2, Wide viewing angle 160° for broader reach, seamless in all direction with same image quality output, suitable for large gatherings.
3, High brightness from 6,500nits to 9,000nits, visible from every direction even face to direct sunshine.
4, Good heat dissipation with fans and using meanwell power supply, long lifespan.
5, High fresh rate up to 2,000Hz, high contrast to 2,000:1, vivid color.
6, ±10° adjustable, creative design to meet your requirement;
7, Nationstar lamp, high quality and long lifespan, ensure a good screen.
8, With Bako Vision Energy Saving technique, the power consumption reduce from 360W/Sqm to 90W/Sqm. If you install a 10 Sqm screen and light it for 15 hours per day. Then there will consume 19,710 Kw/h one year if you use previous product, then if you use our energy saving screen, then there only consume 4927.5 Kw/h one year, it saves 14782.5 Kw/h one year. This can save lots of your energy cost.
Energy Saving LED Billboard Specification:
| Physical Pitch | 10mm |
| Pixel Configuration | SMD3535 |
| Pixel Density | 10,000 pixels/Sqm |
| Module Dimensions(W x H) (mm) | 320 x 320 |
| Panel Dimensions (mm) | 1280 x 960 x 150 |
| NO. of Modules Per Panel (W x H) | 4 x 3 |
| Physical Resolution of Module (W x H) | 32 x 32 |
| Physical Resolution of Panel (W x H) | 128 x 96 |
| Panel Material | Steal / Aluminum |
| Weight (kg/Sqm) | 45 |
| Processing | 16bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 2,000 : 1 |
| Average Power Consumption | 360 W / Sqm |
| Max Power Consumption | 900 W /panel |
| Average Power After Energy Saving | 90 W /Sqm |
| Max Power After Energy Saving | 230 W /Sqm |
| Brightness | >6,500 nits |
| Refresh Rate | >1,920 Hz |
| Vertical Viewing Angle | 160° |
| Horizontal Viewing Angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100,000 Hrs |
| Servicing | Front / Rear |
| IP Rating (Front/Rear) | IP 65 / IP 54 |
| Operating Temp/Humidity | -20ºC - 50ºC / 10% - 90% |
| Storage Temp/Humidity | -20ºC - 50ºC / 10% - 90% |
| Scan Method | 1/8 Scan |
Energy Saving LED Billboard Case:


Our service
Warranty
1.We guaratee all our display, modules, spare parts for TWO years.
2.We provide technology training for free, which contains the operation and maintenance training of the LED screens in the factory.
3.After warranty, we also can offer you the parts for replacement at our bottom price.
4.After sales, if you have any problem about our product, you can inform us by E-mail, we will reply you at once
when we get it and offer you a good solution to solve the problem.
5.We also could solve problems for you antil it recovers well by remote control!
Delivery time
1.Delivery time, Accompalish manufacturing within 25 days after receiving the deposit.
2.Before Delivery, we will test the display , and keep it light up for 72 hours, and check all the parts of the display to confirm it is OK for delivery.
Installation
1.We can assist the training and technical support for the customer in the factory, if the customer require so.
2.We could send our engineer to guide the installation to you. But the relavant cost should be paid by your esteemed company.
3.Our technicians will offer CAD Drawing to show how to install the LED Display rightly and fast, of course, if you need.
제품 하이라이트
P10 Nationstar Lamp Outdoor Fixed Energy Saving Billboard LED Video Display LED Digital Sign Board LED Wall Energy Saving LED Billboard Quick Details: 1, Pixel Pitch: 10mm 2, SMD LEDs, Wide viewing angle: 160°/ 140°. 3, Digital Process: 16bits. 4, Standard cabinet size: Customized, cabinet weight...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.