High Brightness P5mm Indoor Fixed LED Display Wall Panel For Hall Bar
제품 세부정보
| 물리적 피치: | 5 밀리미터 | LED: | SMD2121 |
|---|---|---|---|
| 예상된 일생: | 100,000Hrs | 중량: | 8.2 kg/m2 |
| 서비스: | 전면 | Foldable 각: | 360° |
| 갱신 속도: | >1920Hz | 밝기: | >1000nits |
| 픽셀 밀도: | 111,111 pixels/㎡ | 단위 차원: | 240 x 120mm |
| 강조하다 |
P5mm Indoor Fixed LED Display,1200 nits Indoor Fixed LED Display,1200 nits LED Wall Panel |
||
제품 설명
P5 Indoor Fixed High Brightness LED Display LED Wall Panel for Hall and Mar
Fixed Led Video Wall Quick Details:
1, Pixel Pitch: 5mm.
2, Full colors: 281trillions.
3, SMD, Wide viewing angle: 160°/ 140°.
4, Standard cabinet size: Customized, weight: 40kg/m2.
5, Recommended minimum viewing distance: 5m.
6, Warranty: 2years.
Fixed Video Wall Description :
Bako Vision indoor LED Wall include permanent installation indoor electronic led display, the pixel various from 3mm, 4mm, 5mm, 6mm.You can use it as billboard or Led Wall in Concert hall or shop and so on.
Indoor Led Video Wall Features:
1, High brightness from 900nits to 1,200nits, visible from every direction indoor.
2, SMD LEDs ensure large viewing angle, up to 160° horizontally and 140° vertically.
Image no distortion, no color cast in any angle within this range.
3, Cabinet design lightweight, side handle for easy carrying and assemble job.
4, Meanwell brand power supply, saving energy and high efficiency.
5, Digital process: 16bits, High contrast ratio 4000:1, vivid color.
6, You can choose front service or back service, it's easy for maintenance
7, Customized cabinet size fit different status
Fixed Led Video Wall Specification:
| Physical Pitch | 5mm |
| Pixel Configuration | SMD2121 |
| Pixel Density | 40,000 pixels/Sqm |
| Module Dimensions(W x H) (mm) | 320 x 160 |
| Panel Dimensions (mm) | 1280 x 960 |
| NO. of Modules Per Panel (W x H) | 4x 6 |
| Physical Resolution of Module (W x H) | 64 x 32 |
| Physical Resolution of Panel (W x H) | 256 x 192 |
| Panel Material | Steel / Aluminum |
| Scan Method | 1/16 Scan |
| Gray Scale | 16bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 4,000 : 1 |
| Average Power Consumption | 120 W /Sqm |
| Max Power Consumption | 400 W /Sqm |
| Operating Temp/Humidity | -10ºC - 60ºC / 10% - 60% |
| Storage Temp/Humidity | -30ºC - 60ºC / 10% - 60% |
| Refresh Rate | >1,920Hz |
| Brightness | 900-1,200nits |
| Horizontal Viewing Angle | 160° |
| Vertical Viewing Angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100,000 Hrs |
| Servicing | Front / Rear |
| IP Rating (Front/Rear) | IP 21 |
Fixed Led Video Wall Case:

Our service
Warranty
1. We guaratee all our display, modules, spare parts for TWO years.
2. We provide technology training for free, which contains the operation and maintenance training of the LED screens in the factory.
3. After warranty, we also can offer you the parts for replacement at our bottom price.
4. After sales, if you have any problem about our product, you can inform us by E-mail, we will reply you at once
when we get it and offer you a good solution to solve the problem.
5. We also could solve problems for you antil it recovers well by remote control!
Delivery time
1. Delivery time, Accompalish manufacturing within 25 days after receiving the deposit.
2. Before Delivery, we will test the display , and keep it light up for 72 hours, and check all the parts of the display to confirm it is OK for delivery.
Installation
1. We can assist the training and technical support for the customer in the factory, if the customer require so.
2. We could send our engineer to guide the installation to you. But the relavant cost should be paid by your esteemed company.
3. Our technicians will offer CAD Drawing to show how to install the LED Display rightly and fast, of course, if you need.
제품 하이라이트
P5 Indoor Fixed High Brightness LED Display LED Wall Panel for Hall and Mar Fixed Led Video Wall Quick Details: 1, Pixel Pitch: 5mm. 2, Full colors: 281trillions. 3, SMD, Wide viewing angle: 160°/ 140°. 4, Standard cabinet size: Customized, weight: 40kg/m2. 5, Recommended minimum viewing distance: ...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.