풀 컬러 6000 알 P6.67 모바일 트럭은 디스플레이를 이끌었습니다
제품 세부정보
| LED 단위 크기: | 320x160mm | LED: | Nationstar |
|---|---|---|---|
| 전원 공급기: | Meanwell | 운전사 IC: | ICN2038S |
| 주도하는 타입: | SMD2727 | ||
| 강조하다 |
P6.67 모바일 트럭은 Display,40000 Pixels/M2 트럭 장착 led 화면을 보내게 한 Display,6000nits 모바일 트럭을 이끌었습니다 |
||
제품 설명
P6.67 Outdoor Mobile Led Billboard Truck Advertising Screen Display with 6000 Nits
P6.67 Outdoor Mobile Led Billboard Truck Advertising Screen Display Features:
1) Lightweight, space-saving and labour-saving.
2) Nice appearance and simple structures.
3) Quick locking methods, no tools installation.
4) With indicator lights and backside flexible door, easy to test and maintain.
5) High brightness over 6000 nits, using at daytime.
6) IP65, waterproof.
7) High refresh rate, HD video performance.
8) Good prices and aftersales services.
Application:
The full color P6 Rental LED Display is widely outdoor rental stage screen,perfectly as mian background for various stage shows,trade shows,concerts,etc,with brilliant video quality,HD image viewing and best viewing distance. It's equipped with fast-locking system,100% no tools installation, very easy to assemble,dismantle and maintenance.
Prices are very competitive, reaching good performance with limited budget.
P6.67 Outdoor Mobile Led Billboard Truck Advertising Screen Display Specs
| BOF-B-6.67 | |
| Physical Pitch | 6.67 mm |
| Pixel Configuration | SMD 2727 |
| Pixel Density | 40000 pixels/m2 |
| Module Dimensions (W × H) (mm) | 320 × 160 |
| Panel Dimensions (mm) | 960 × 960 × 150 |
| NO .of Modules Per Panel (W × H) | 3 × 6 |
| Physical Resolution of Module (W × H) | 48 × 24 |
| Physical Resolution of Panel (W × H) | 144 × 144 |
| Panel Material | Steel / Aluminum |
| Weight(m²) | 65/45 |
| Processing | 16 bit |
| Colours | 281 trillion |
| Contrast Ratio | 2,000 : 1 |
| Average Power Consumption | 36 W/m² |
| Max Power Consumption | 900 W/ m² |
| Brightness | ≥6500 nits |
| Refresh Rate | >1,920 Hz |
| Horizontal Viewing Angle | 160° |
| Vertical Viewing angle | 140° |
| Expected Lifetime | 100, 000 Hrs |
| Servicing | Rear |
| IP Rating | IP 65 |
| Operating Temp/Humidity | -20℃- 50℃ / 10%-90% |
| Storage Temp/Humidity | -20℃-50℃ / 10%-90% |
| Scan Method | 1/8 Scan |
제품 하이라이트
P6.67 Outdoor Mobile Led Billboard Truck Advertising Screen Display with 6000 Nits P6.67 Outdoor Mobile Led Billboard Truck Advertising Screen Display Features: 1) Lightweight, space-saving and labour-saving. 2) Nice appearance and simple structures. 3) Quick locking methods, no tools installation. ...
풀 컬러 P4.81 옥외 임대료 발광 다이오드 표시 최고는 재생율 넓은 시야각을
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
강당/회의실을 위한 명확한 이미지 P3.91 실내 임대료 발광 다이오드 표시
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
라이트급 선수 외부 단계 640mmx640mm 알루미늄 내각을 가진 임대 발광 다이오드 표시
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
미국 스톡 P2.5mm 실내 LED 포스터 디지털 풀 컬러 고화질
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
아래의 온라인 문의 연락 양식을 사용하시기 바랍니다. 질문이 있으시면 저희 팀이 가능한 한 빨리 연락합니다.